Najnowszewpisy:

Przygotowanie do badania USG

Przygotowanie do badania USG

dentysta (4)W dzisiejszych czasach badanie USG jamy brzusznej jest bardzo rozpowszechnione i robi się je z różnych powodów. Jest to badanie nieinwazyjne, bezpieczne. Aby było jak najbardziej miarodajne powinno się przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze dzień przed wyznaczoną datą badania nie powinno się jeść ciężkostrawnych i wzdymających posiłków, a także powinno się unikać picia napojów gazowanych. Wskazane jest zażycie łagodnego środka przeciw wzdęciom na przykład Espumisan, który zmniejszy ilość gazów, które mogą utrudnić ocenę badanych narządów.
Jeśli celem badania jest ocena pęcherzyka żółciowego na sześć godzin przed badaniem powinno się powstrzymać od jedzenia i picia, ale jeśli badanie ma na celu kontrolę narządów rodnych lub pęcherza moczowego to na godzinę lub dwie godziny przed badaniem należy wypić około litra płynu niegazowanego na przykład słabej herbaty lub wody mineralnej.
Palacze powinni kilka godzin przed badaniem powstrzymać się od palenia.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Slowa kluczowe: Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, armatura łazienkowa Apavisa, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, orienteering miejski na imprezę integracyjną, kaplica Santori, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Minikoparka Gorlice, docieplenie granulatem Radom, Fotoodmładzanie żary, ra nails lakier hybrydowy