Najnowszewpisy:

Działanie imbiru

Działanie imbiru

rp_meydycna38.jpgImbir ma zastosowanie w medycynie i kuchni już od tysięcy lat. Zasięg jego występowania jest dość szeroki, ponieważ obejmuje obszar południowo-wschodniej Azji od Indii po wschodnie Chiny oraz Nową Gwineę na południowym-wschodzie.
W Polsce korzeń imbiru był do niedawna dość mało popularny. Kojarzył się bardziej z dodatkiem do piwa, czasem dodawano go do rozgrzewających, zimowych herbat. Ostatnio jednak coraz częściej zaczyna się doceniać jego wyjątkowy smak i zbawienny wpływ na zdrowie.

Imbir jako lekarstwo?

Imbir zdecydowanie nadaje się do domowego leczenia wielu dolegliwości. Olejek, który zawiera korzeń, pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, ponadto działa żółciopędnie i rozkurczowo oraz leczy wzdęcia. Imbir ma też działanie przeciwbólowe, dlatego wykorzystuje się go przy leczeniu migren, bóli miesiączkowych. Działa również przeciwobrzękowo, poprawia koncentrację (to właśnie dlatego jest składnikiem wielu suplementów diety wspomagających koncentrację) i polepsza krążenie krwi.

………………………………………
tekst źródłowy: http://bonusiki.pl/

Pozostałe artykuły o medycynie:

Slowa kluczowe: Drepo zadaszenia tarasów, trioxygen 5, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, szkiełkowanie kraków, Minikoparka Gorlice, rodogosz ogrody, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, CPE Gliwice, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Szamba Betonowe Brzozów